Portrét Petra

Petr

18 rokov, Zeleneč

Petr pochádza zo Zelenča, menšej dedinky kúsok pri Prahe. Denne potom dochádzajú na gymnázium do Prahy. Peter je od narodenia nepočujúci. Nosí kochleárny implantát, ktorý mu pomáha počuť, a vďaka ktorému môže normálne komunikovať s ostatnými a chodiť do školy spoločne s počujúcimi.

Do projektu sa prihlásil, pretože sa chce vzdelávať aj inou cestou, než ktorú mu ponúka škola. Veľmi sa mu páči myšlienka aj náplň projektu. Chce vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, spoznať veľa zaujímavých ľudí a rozšíriť si obzory. Rád by tiež zlepšil svoje slabé stránky, komunikačné schopnosti, našiel správnu cestu životom a spoznal veľa nových a zaujímavých ľudí.

Petrovo vysnívané povolanie je byť majiteľom alebo riaditeľom úspešnej spoločnosti, ktorú by založil a vybudoval. Vnímal by to ako výsledok práce, ktorý je vidieť. Tiež by chcel dosiahnuť stav absolútnej spokojnosti. A ak to v budúcnosti bude možné, tak by sa rád pozrel za hranice našej atmosféry.

Vo voľnom čase sa venuje vývoju webových stránok, programovaniu a sledovaniu edukačných videí. Robí závodne atletiku, číta dobrodružné knižky a rád kreslí.

Životné motto: "Nevieš, kým to nevyskúšaš."